Su gimtadieniu, Konstantinai!!!

Prieš tris dienas, rugsėjo 22 dieną, šventėme 136-ąsias M.K.Čiurlionio gimimo metines. Tarptautinis M.K.Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas, kalbama, kad pats skaitlingiausias dalyviais ir aukščiausias kokybe; labai svarbi tarptautinė Čiurlioniui skirta mokslinė konferencija, gal net svariausias čiurlionistikos forumas, pritraukęs Čiurlionio meno tyrinėtojus iš 12 pasaulio šalių – nuostabūs reiškiniai, parodantys, kad pasinaudodami Čiurlionio šimtųjų mirties metinių galimybėmis, po truputį skleidžiame Čiurlionio šviesą pasaulyje.

Čia noriu pasidžiaugti kitais reiškiniais, kurie, mano įsitikinimu yra ne mažiau svarbūs, siekiant, kad Čiurlionio menas ir toliau mus domintų, trauktų, taptų gyva ir neatsiejama kultūrinės sąmonės dalimi.

Pirmoji dovana – Luko Barbier piešinys skirtas Čiurlioniui, ir savo amžiaus grupėje (7 metai) konkurse pripažintas geriausiuoju. Ne viena savivaldybė, meno mokykla, rengė panašius konkursus. O ir ekspozicinė erdvė prie įėjimo į traptautinės konferencijos salę buvo skirta jaunųjų dailininkų “čiurlioniškosioms improvizacijoms”. Galvoju, kad kuo anksčiau mūsų jaunieji pradės stengtis pajusti ir aktyviai interpretuoti Čiurlionio kūrybą, tuo daugiau, paveiktų Čiurlionio kūrybos galių, išaugs šviesių, mąstančių, kūrybingų žmonių. Tuo pačiu, tikiu, jie vėl ir vėl sugrįš prie Čiurlionio vis pasitikrinti – ką šis menas reiškia man šiandien.

Antrasis šiandieninis sveikinimas Čiurlioniui – muzikinis, iš jo gimtųjų Druskininkų. Penki džiazo muzikantai labai kūrybiškai prisilietė prie Čiurlionio muzikinio palikimo, atrasdami čia jiems artimas nuotaikas, jausmus, melodinius posūkius, o Čiurlionio muzikai suteikė labai įdomių netikėtų raiškos galimybių ir spalvų.

Visus sveikinu su Čiurlionio gimtadieniu! Džiaukimės tais nepaprastais stebuklais, kuriais jis mus visus taip dosniai apdovanojo!