Koncertai

Čia mano koncertų kalendorius, su asmeniškomis mintimis, kurios gal pasirodys įdomios, o gal net ir vertos paskaityti jei susiplanuosite koncertą aplankyti

  • 2013 spalio 20, Gent, Belgija. Visai šeimai skirtas Čiurlionio muzikos koncertas, kurį pavadinome M.K. Čiurlionis. contemplating Lithuania. Gente vyksta nuostabi Čiurlionio darbų paroda (taip byloja ją mačiusieji), mes tapsime jos kultūrinės programos dalimi – džiugu, jei būsite, būtinai pamatykite parodą. http://www.mskgent.be/nl/tentoonstellingen/ciurlionis/ciurlionis
  • 2013 spalio 18, den Hague, Olandija. Koncertas skirtas M.K. Oginskio 250 metinėms. Mykolas Kleopas buvo paskutinysis Lietuvos-Lenkijos valstyvės diplomatinis pasiuntinys Nederlanduose, tai čia Lietuvos ambasada nusprendė jo vardą prikelti iš užmaršties. Grosime su Sonata ir su Hagoje studijuojančiais lietuviais studentais.
  • 2013 spalio 14, Vilniaus Rotušė. Fortepijonų muzikos vakaras. Pirmoje dalyje – Liszto “Klajonių metai. Šveicarija” vienam fortepijonui (groju aš). Antroje dalyje – Schumanno ir Brahmso variacijos dviems fortepijonams.
  • 2013 spalio 12, Kauno Filharmonijos salė. Fortepijonų muzikos vakaras. Pirmoje dalyje – Liszto “Klajonių metai. Šveicarija” vienam fortepijonui (groju aš). Antroje dalyje – Schumanno ir Brahmso variacijos dviems fortepijonams. Daugiau info galima rasti čia http://www.kaunofilharmonija.lt/calendar/2013-10-12 … nors iš tiesų nelabai daugiau. Prieš pusmetį labai užsinorėjau pagroti Šveicariją, tai čia kaip ir rezultatas.
  • 2013 Spalio 10, Šiauliai, Frenkelio rūmai. Koncertas skirtas Didždvario gimnazijos 115 metų sukakčiai. Mokyklą įsteigė mano protėviai, ją baigė mano senelis, prosenelis ir proprosenelis – visi trys Vladimirai Zubovai. Dabar, kartu su Sonata ir Stein Skjervold (baritonas) parengėme koncertą susijusį su šeimos muzikavimo tradicija.
  • 2013 spalio 4, Marijampolės kolegijossalė.  F. Liszt Klajonių metai. Šveicarija. Koncertas – dovana miesto mokytojams. Programėlėje – tekstai, kurie įkvėpė Lisztą kuriant šiuos nuostabius tvarinius. Man tai – tarsi romantinio peizažo enciklopedija. Nuostabiai kvapnūs kūriniai, ir ugningi…
  • 2011 lapkričio 30, Kauno filharmonijos salė. Kačanausko muzikos mokyklos jubiliejinis koncertas. Grosiu Čiurlionio šokių pynią.
  • 2011 lapkričio 28, 17:30 Rašytojų klubas, Vilnius. Poetinė-muzikinė programa “…ana vasara…”, skirta Sofija Kymantaitei Čiurlionienei ir Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Su Kauno dramos teatro aktoriais Inga, Jūrate ir Egidijumi. Labai graži programa, su Sonata grosime ir “Miške” 4 rankomis. LABAI KVIEČIU.
  • 2011 lapkričio 19, Naujoji Akmenė. Koncertas su Šiaulių miesto kameriniu orkestru. Dirigentas – Jonas Janulevičius. Tai labai graži ir svarbi edukacinė programa. Pirmoje dalyje orkestras groja su miesto muzikos mokyklų vaikais – taip jie prisiliečia prie profesinio atlikimo, o antroje dalyje griežia su kviestiniais solistais. Šiemet – su Sonata ir manimi. Mūsų dalis skirta Čiurlionio metinėms, skambiname su orkestru Mindaugo Urbaičio “Ramybė” ir Vytauto Barkausko “Karalaitės kelionė” – abu kūriniai, parašyti 2000 metais, pažymint Čiurlionio 125-ąsias gimimo metines. Tada konkurse abu kūriniai buvo premijuoti. Įrašėme juos su Vilniaus styginių kvartetu, o dabar jie tarsi atgyja naujoje versijoje – jau su styginių orkestru. Taip pat su Šiaulių kameriniu grojame ir kelias Čiurlionio miniatiūras, kurias šiam koncertui ir suorkestravau.
  • 2011 lapkričio 18, Rietavo Oginskių istorijos kultūros muziejus. Koncertas – naujai muziejaus įsigyto pianino krikštynos.
  • 2011 lapkričio 17, 17:30 Stasio Šimkaus konservatorija, Klaipėda. Susitikimas su mokyklos mokytojais ir moksleiviais, pavadinsiu jį “Artimas nepažįstamas M.K.Čiurlionis”, pristatysiu savo Čiurlionio įrašus, kalbėsiu apie Čiurlionio asmenybę, mažiau žinomus jo kūrybos puslapius.
  • 2011 lapkričio 17, 15:50 Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla, Klaipėda. Susitikimas su mokyklos mokytojais ir moksleiviais, pavadinsiu jį “Artimas nepažįstamas M.K.Čiurlionis”, pristatysiu savo Čiurlionio įrašus, kalbėsiu apie Čiurlionio asmenybę, mažiau žinomus jo kūrybos puslapius.
  • 2011 lapkričio 16, 17:30 Tomo Manno kultūros centas, Nida. Koncertas, kurį dovanoju Neringos kurorto 50-mečio sukakčiai. Programoje – Čiurlionio kūriniai fortepijonui. Dar nežinau, kurie – priklausys nuo fortepijono stovio.
  • 2011 lapkričio 16, 15:00 Neringos meno mokykla, Nida. Susitikimas su mokyklos mokytojais ir moksleiviais, pavadinsiu jį “Artimas nepažįstamas M.K.Čiurlionis”, pristatysiu savo Čiurlionio įrašus, kalbėsiu apie Čiurlionio asmenybę, mažiau žinomus jo kūrybos puslapius.
  • 2011 lapkričio 15, 17:00 Nacionalinis M.K.Čiurlionio muziejus, Kaunas. Naujos dvigubos kompaktinės plokštelės “Šventmarė” sutiktuvės. Aktorė Lucija Zorūbaitė skaito Sofijos Kymantaitės Čiurlionienės apysakos “Šventmarė” ištraukas, ašai – groju Čiurlionio kūrinius. Kartu tai ir Kauno M.K.Čiurlionio draugijos metinis susitikimas, užeikite, puikūs mieli žmonės ir visada ieško naujų veidų, Čiurlionį ir Sofiją mylinčių žmonių.
  • 2011 lapkričio 12, vakaras, Užupio kavinė. Užupio rengiamuose kasmetiniuose “Vėjų vakaruose” kartu su bičiuliu fleitistu Andriumi muzikuosime pagal laiškus. Programa vadinsis “Laiškai broliui Povilui” – tai M.K.Čiurlionio broliui Povilui rašyti laiškai dar pačiam kompozitoriui studijuojant Leipcige ir vėliau, Povilui išvykus į Ameriką. Kaip bus – dar visai nežinau, tiktai tikrai žinau, kad bus visai kitaip. Jei kitaip domina – apsilankykite.
  • 2011 lapkričio 12, 15:00 Kompozitorių namuose. Seminaras mokytojams ir jauniesiems pianistams “M.K.Čiurlionio kūriniai pedagoginiame repertuare”. Tai dalis L. Povilaičio konkurso programos. Konkursą rengia Naujosios Vilnios muzikos mokykla.
  • 2011 lapkričio 9, 13:00 Nacionalinis M.K.Čiurlionio muziejus, Kaunas. Tai gal ir ne visai koncertas. Konferencijoje su muzikologu ir bičiuliu Dariumi Kučinsku diskutuosime apie Čiurlionio interpretaciją šiandien. Šiuo metu mūsų diskusijos rėmai dar visiškai atviri, tačiau tarėmės, kad susidėliosime mums abiems svarbius aspektus ir stengsimės, kad diskusija (į kurią gal įtrauksime ir susirinkusius klausytojus?) būtų produktyvi.
  • 2011 lapkričio 7, 18:00 Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius. Lietuvos muzikų rėmimo fondo renginys “M.K.Čiurlionis. 100 metų link pažinimo“. Grosiu šiame renginyje Čiurlionio mažų peizažų ciklą fortepijonui “Marios” sukurtą Vilniuje, taip pat esu paprašytas ir trumpai pakalbėti renginyje. “Marias” pasirinkau groti ne tik todėl, kad tai Vilniuje gimęs kūrinys, bet taip pat ir norėdamas paklausyti, kaip jos nuskambės tokioje sodrioje Jonų bažnyčios akustikoje… Gali būti visai įdomu. Taip pat koncerte labai įdomią programą grieš M.K.Čiurlionio kvartetas.
  • 2011 spalio 28, 18:00 Mažeikiai. Drauge su Šiaulių kameriniu orkestru, uždarysime “V tarptautinį meno festivalį Mažeikiai 2011”. Programa – kaip ir Šiauliuose, iš dviejų dalių. Pirmojoje kamerinis orkestras su vietos muzikos mokyklos auklėtiniais, antroje dalyje – programa skirta Čiurlionio šimtmečiui.
  • 2011 spalio 27, 16:30, Plungės meno mokykla. Susitikimas su mokyklos bendruomene, pristatysiu savo šiemet išleistą plokštelių rinkinį “Visi M.K.Čiurlionio kūriniai fortepijonui”.
  • 2011 spalio 26, 19:00 Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje. Festivalyje “Gaida“, “Gaidos” ansamblio sudėtyje dalyvausiu dviejų kūrinių atlikime. Nusimato tikrai puikus koncertas, jei jums nesvetima šiuolaikinė minimalistinė muzika.
  • 2011 spalio 20, 19:00 piano.lt salė Vilniuje.Neatpažinti M.K.Čiurlionio muzikos ciklai“. Tai prof. R. Janeliausko knygos pasekoje rengiamas koncertas, kur grosime jo “atpažintus” Čiurlionio ciklus. Pastebėkite, kad šiame koncerte esu paskelbtas profesoriumi, o tai, kad grosiu “pasaulinę premjerą” tai man truputį kelia šypseną, mat šiuos tris preliudus esu grojęs lygiai ta pačia tvarka gal kokius 10 kartų, o gal ir daugiau. Neabejoju, kad kiti pianistai irgi taip pat yra groję, bet čia bus “pasaulinė premjera”…
  • 2011 spalio 19, 12:00. Naujosios Vilnios kultūros namai. “Čiurlionio muzika fortepijonui, 100 metų link pripažinimo”. LMRF renginys.
  • 2011 spalio 13, 15:00 Ignalinos vaikų muzikos mokykla. Pristatysiu Čiurlionio fortepijoninę muziką, kaip parašė pranešime spaudai:
    „ Koncerto pristatymo metu pianistas Rokas Zubovas skambins įvairių laikotarpių M. K. Čiurlionio fortepijoninius kūrinius, dalinsis savo mintimis apie M. K. Čiurlionio muziką “
  • 2011 spalio 09, 16:00. Stadtwaage, Bremen, Vokietija. Šiame nuostabiame Bremeno kultūros centre, yra surengta Miloszui ir Čiurlioniui skirta paroda, bei rengiami šiai temai skirti kultūros renginiai. Koncerte skambinsiu Čiurlionio kūrinius, taip pat ten choras iš Hamburgo dainuos Čiurlionio harmonizuotas lietuvių liaudies dainas.
  • 2011 spalio 05, 15:00. Šiauliai, “Saulės” salė. Koncertas su Šiaulių miesto kameriniu orkestru. Dirigentas – Jonas Janulevičius. Tai labai graži ir svarbi edukacinė programa. Pirmoje dalyje orkestras groja su miesto muzikos mokyklų vaikais – taip jie prisiliečia prie profesinio atlikimo, o antroje dalyje griežia su kviestiniais solistais. Šiemet – su Sonata ir manimi. Mūsų dalis skirta Čiurlionio metinėms, skambiname su orkestru Mindaugo Urbaičio “Ramybė” ir Vytauto Barkausko “Karalaitės kelionė” – abu kūriniai, parašyti 2000 metais, pažymint Čiurlionio 125-ąsias gimimo metines. Tada konkurse abu kūriniai buvo premijuoti. Įrašėme juos su Vilniaus styginių kvartetu, o dabar jie tarsi atgyja naujoje versijoje – jau su styginių orkestru. Taip pat su Šiaulių kameriniu grojame ir kelias Čiurlionio miniatiūras, kurias šisam koncertui ir suorkestravau.
  • 2011 spalio 02. 15:00. Usedom, Vokietija. Usedomo festivalyje atliksime “Čiurlionio pasaulis” su tekstais skaitomais vokiškai. Šių metų festivalio programa didele dalimi skiriama Lietuvai, ir ypatingai čia akcentuojamas Čiurlionio palikimas. Į festivalį susirinks visos didžiausios Lietuvos muzikos žvaigždės.
  • 2011 rugsėjo 28, 17:00. Varėnos muzikos mokykla. “M.K.Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui” pristatymas, susitikimas su mokyklos mokiniais ir pedagogais ir miesto visuomene. Pristatysiu įrašus, pasidalinsiu mintimis apie Čiurlionio kūrinius.
  • 2011 rugsėjo 25, 17:00. Kauno Šv. arkangelo Mykolo (įgulos) bažnyčia. Koncerte skirtame Čiurlionio 136 gimimo metinėms, rengiamame Kauno savivaldybės, su Lietuvos kameriniu orkestru grosiu M. Urbaičio “Ramybė” – tai Čiurlioniui skirtas kūrinys, kurio visa muzikinė medžiaga – tai yrairių Čiurlionio kūrinių fragmentų ir atgarsių mozaika. Kūrinys puikus, labai kviečiu, jei būsite Kaune. Taip pat koncerte: naujas J. Švedo kūrinys chorui, orkestrui ir vargonams, kiti kūriniai. Dalyvauja dar ir Kauno choras.
  • 2011 rugsėjo 12, 20:00. Cork, Airija, CIT Universiteto muzikos fakulteto kamerinė salė. Atliksime programą “Čiurlionio pasaulis”. Šis koncertas – tai vienas renginių, skirtų Lietuvos ir Airijos diplomatinių santykių dvidešimtmečiui pažymėti.
  • 2011 rugsėjo 11, 12:00. Dublin, Airija, Hugh Lane Gallery. programa “Čiurlionis, in pursuit of Soundscapes“, rengiama kartu su Lietuvos Ambasada Dubline. Pradėsime galerijos koncertų sezoną…
  • 2011 rugpjūčio 18, 15:00. Druskininkai. Festivalyje “Muzika be sienų” Čiurlionio fortepijoninės muzikos seminaras festivalio dalyviams.
  • 2011 rugpjūčio 16, 18:00. Šiauliai Frenkelio vila. VIII tarptautiniame Ch. Frenkelio vilos festivalyje pristatome Čiurlionio ir Morawskio muziką. Morawskio dainos Lietuvoje skamba, manau, pirmą kartą istorijoje. Surasti jas buvo tikrai nelegva, bet muzika atperka tuos ieškojimus: slėpiningas, didingas pasaulis. Jas daionuos Aušra Liutkutė.
  • 2011 liepos 1-8 Neringoje. NEPAKLUSNIŲJŲ ŽEMĖ VII.
  • 2011 birželio 25-26 dienos. Krokuva, Lenkija, Slovackio teatras ir miesto muziejus. Vilniaus dienų Krokuvoje programoje grosime Čiurlionį atidarant Krokuvos miesto muziejuje Čiurlioniui skirtą parodą, o paskui Slovackio muziejuje dalyvausiu atlikdamas Čiurlionio kūrinius, Cz. Miloszo poetiniuose skaitymuose kartu su Daiva Michelevičiūte.
  • 2011 birželio 18. Biržų pilis. “Čiurlionio pasaulis” Biržų festivalyje.
  • 2011 birželio 15. Marijampolė, švietimo centras. Paežerių festivalyje “Čiurlionio pasaulis” 
  • 2011 gegužės 30. Kaunas, viešoji biblioteka. Sofijos Kymantaitės Čiurlionienės “Šventmarė”. Aktorė Liucija Zorubaitė skaitys ištraukas, o aš grosiu Čiurlionio kūrinius…
  • 2011 gegužės 27. Druskininkai, muzikos mokykla ir Čiurlionio namai.  Koncertas – leidinio “M.K.Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui” pristatymus, o paskui – Tarptautinio festivalio “Druskininkų vasara su Čiurlioniu” atidarymo koncertas.
  • 2011 balandžio 29. Marijampolė, muzikos mokykla. Dieną – konkursas “konsonansas/disonansas”, vakarop – seminaras M.K.Čiurlionio kūriniai pedagoginiame repertuare. Tikiuosi, kad bus įdomu ne tik mokytojams ir mokiniams. Kalbėsiu ir apie Čiurlionio asmenybę.
  • 2011 balandžio 27. Panevėžio Petkevičaitės-Bitės vardo biblioteka. Koncertas – leidinio “M.K.Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui” pristatymus. Metus truko procesas, dabar jau viskas padaryta: 6 kompaktinės plokštelės, bukletas, maketas, leidyba. Miestuose grosiu Čiurlionio kūrinius, kalbėsiu apie įrašų procesą, įrašinėjimo priežąstis ir tikslus.
  • 2011 balandžio 19, 17:00. Kaunas, Nacionalinis M.K.Čiurlionio muziejus. Koncertas – leidinio “M.K.Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui” pristatymus. Metus truko procesas, dabar jau viskas padaryta: 6 kompaktinės plokštelės, bukletas, maketas, leidyba. Miestuose grosiu Čiurlionio kūrinius, kalbėsiu apie įrašų procesą, įrašinėjimo priežąstis ir tikslus.
  • 2011 balandžio 18, 18:00. Vilnius, rašytojų klubas. Koncertas – leidinio “M.K.Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui” pristatymus. Metus truko procesas, dabar jau viskas padaryta: 6 kompaktinės plokštelės, bukletas, maketas, leidyba. Miestuose grosiu Čiurlionio kūrinius, kalbėsiu apie įrašų procesą, įrašinėjimo priežąstis ir tikslus.
  • 2011 balandžio 15. Lazdijai, muzikos mokykla. Leidinio “M.K.Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui” pristatymus. Metus truko procesas, dabar jau viskas padaryta: 6 kompaktinės plokštelės, bukletas, maketas, leidyba. Grosiu Čiurlionio kūrinius, kalbėsiu apie įrašų procesą, įrašinėjimo priežąstis ir tikslus.
  • 2011 balandžio 14, 18:00. Kaunas, Menininkų namai. Mano mokytojos J . Naujalio mokykloje Rymantės Šerkšnytės jubiliejus (skaičiaus neatskleisiu). Jos mokiniai (tarp jų dabartiniai kompozitoriai, dirigentai, europarlamentarai, išsipbaškę po visą pasaulį: gyvena JAV, Anglijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje…). Grosiu Čiurlionio kūrinių, taip pat gros labai geri pianistai, laureatai, puikūs žmonės.
  • 2011 balandžio 10, 19:30. Leipcigas, karališkoji muzikos akademija. Koncertas skirtas M.K.Čiurlionio 100-osioms mirties metinėms. Džiaugiuosi, akivaizdu, kad Čiurlionio pripažinimas skleidžiasi. Visų pirma – nuostabu, kad visa programa – vien tik Čiurlionio kūriniai: chorui, kameriniam ansambliui, fortepijonui; o ne tik mažiukas fragmentas Čiurlionio, o visa kita programa – sumestinė. Bus grojamas ir Čiurlionio kvartetas, kurį, pasak paties Čiurlionio taip “šuniškai” pagrojo jo kolegos studentai 1902 metų pradžioje. Aš grosiu koncerto pabaigoje – Mažų peizažų ciklas “Marios” ir fuga b-moll. Fugą grosiu su ‘preambole’.
  • 2011 balandžio 10, 17:00. Leipcigas, karališkoji muzikos akademija. Paskaita-koncertas “Čiurlionis, kelias į garsovaizdžius”. Pirmą kartą važiuoju į miestą, kuriame Čiurlionis studijavo pas Reineckę ir Jadassohną, kuriame įvyko jo transformacija – atvykęs kompozitoriumi, po dešimties iš Leipcigo išvyko jau tvirtai apsisprendęs būti ir kompozitoriumi ir tapytoju. Nekantriai laukiu pasikalbėti su šios mokyklos šiandienos studentais ir pedagogais apie vieną prieš daugiau nei šimtą metų jų mokykloje studijavusį užsienietį. Pristatysiu ir naujasias savo kompaktines plokšteles – viena jų vadinasi “Leipcigas”. Noriu jas pristatyti visuose keturiuose Čiurlioniui svarbiuose miestuose. Leipcigas – antrasis po Varšuvos (ten su dovanomis jau buvau kovo 25…). Palaikykite mintimis – man to reikės.
  • 2011 balandžio 6, 17:30. Kėdainiai, Daugiakultūris centras. Pradedu naujo leidinio “M.K.Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui” pristatymus. Metus truko procesas, dabar jau viskas padaryta: 6 kompaktinės plokštelės, bukletas, maketas, leidyba. Miestuose grosiu Čiurlionio kūrinius, kalbėsiu apie įrašų procesą, įrašinėjimo priežąstis ir tikslus.
  • 2011 balandžio 5, 13:00. Kaunas, Menininkų namai. Susitikimas su Kauno moksleiviais “Diena su Čiurlioniu”. Šie susitikimai – tai graži Kauno M.K. Čiurlionio draugijos iniciatyva. Skirtingi muzikai, aktoriai, gal ir dailininkai, susitinka su vaikais, pristato jiems Čiurlionio kūrybos įvairius aspektus. Aš paprastai kalbu apie muzikos ir dailės saitus, lietuviškus elementus persunkiančius visą Čiurlionio kūrybą. Ne tik groju ir vedu vaikus prie paveikslų, bet taip pat ir cituoju Čiurlionio laiškus, atkreipiu dėmesė į jo asmenybę.
  • 2011 kovo 29, 13:00. Kaunas, Menininkų namai. Susitikimas su Kauno moksleiviais “Diena su Čiurlioniu”. Šie susitikimai – tai graži Kauno M.K. Čiurlionio draugijos iniciatyva. Skirtingi muzikai, aktoriai, gal ir dailininkai, susitinka su vaikais, pristato jiems Čiurlionio kūrybos įvairius aspektus. Aš paprastai kalbu apie muzikos ir dailės saitus, lietuviškus elementus persunkiančius visą Čiurlionio kūrybą. Ne tik groju ir vedu vaikus prie paveikslų, bet taip pat ir cituoju Čiurlionio laiškus, atkreipiu dėmesė į jo asmenybę.
  • 2011 kovo 25 diena, 17:00, Karalių rūmų didžioji salė, Varšuva. Programa skirta kompozitorių M.K.Čiurlionio ir E. Moravskio draugystei. Specialiai programai ruošiame Morawskio Finalą fis moll, kurį šiaip ne taip atradome per Radoslavą Okulč-Kozariną, ir tai veikiausiai bus to kūrinio pirmasis viešasatlikimas… Ir jau tikrai tikrai šių Varšuvos šaunių draugų muzika pirmą kartą drauge skambės Varšuvos karalių rūmuose.
  • 2011 kovo 17 diena, 16:00 Helsinkis, mokslininkų namai. “Čiurlionio pasaulis” Suomijos muzikologijos sąjungos 100-mečio konferencijos programoje. Ir naujųjų įrašų – 6 CD rinkinys “M.K.Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui” pristatymas ir išdalinimas Suomijos bibliotekoms. Rengiama su Lietuvos ambasada Suomijoje ir Suomijos-Lietuvos Donelaičio draugija.
  • 2011 kovo 14-15 dienomis, Kauno filharmonija. Saint Saens “Žvėrių karnavalas” su Kauino simfoniniu orkestru. Diriguoja Jonas Janulevičius. Edukacinės programos Kauno moksleiviams. Turėtų būti puikūs koncertai – kablinga muzika.
  • 2011 kovo 7, 8, 10 dienomis “Čiurlionio pasaulis” – Šveicarijoje. Fribourge, Fenix kultūros centro salėje, Berne Menuhino vardo salėje, Ženevoje, jungtinėse tautose. Visur Čiurlionio muzika, dailė ir literatūra, supintos į visumą. Tematiškai tai penkių dalių programa “Lietuva”, “Miškas”, “Pasaulio sutvėrimas”, “Psalmė”, “Jūra”. Sonata skaito tekstus, o nuo šios kelionės programą pradedame simfoninės poemos “Miške” transkripcija fortepijonui keturiomis rankomis. jei būsite Šveicarijoje tomis dienomis – būtinai apsilankykite.
  • 2011 vasario 23-25 dienos, 18:00. Marijampolės kolegija; Kauno Filharmonija; Vilniaus Rotušė. Chorinės-instrumentiės muzikos programa “Skliautai”. Diriguoja Darius Polikaitis (JAV) ir Romualdas Gražinis, choras “Aidija” ir Nacionalinės M.K.Čiurlionio meno gimnazijos choras, birbynininkas Darius Klišys, Sonata ir Rokas Zubovai. Lietuvių kompozitorių kūrinių progrtama. Specialiai šiems koncertams sukurto Donato Zakaro “Putinas naktyje” PASAULINĖ PREMJERA, Nijolės Sinkevičiūtės “Lietuviška siuita” ir “Švilpynė”, Konstancijos Brundzaitės “Mįslės”, Broniaus Kutavičiaus “Gervių šokiai” – vietoje klarneto čia grojame su birbyne. Bendrai – labai puiki programa, labai kviečiu.
  • 2011 vasario 15, 13:00. Kaunas, Nacionalinis M.K.Čiurlionio muziejus. Susitikimas su Kauno moksleiviais “Diena su Čiurlioniu”. Šie susitikimai – tai graži Kauno M.K. Čiurlionio draugijos iniciatyva. Skirtingi muzikai, aktoriai, gal ir dailininkai, susitinka su vaikais, pristato jiems Čiurlionio kūrybos įvairius aspektus. Aš paprastai kalbu apie muzikos ir dailės saitus, lietuviškus elementus persunkiančius visą Čiurlionio kūrybą. Ne tik groju ir vedu vaikus prie paveikslų, bet taip pat ir cituoju Čiurlionio laiškus, atkreipiu dėmesė į jo asmenybę.
  • 2010 lapkričio 24, 17:30. Vilniuje, rašytojų klube penktasis ciklo “Visi M.K.Čiurlionio kūriniai fortepijonui” koncertas. Tai jau paskutinis ciklo vakaras, skirtas Peterburgui, kur sukurti paskutinieji Čiurlionio kūriniai. Mintis apie vykimą į peterburgą pirmą kartą Čiurlionio laiškuose praskamba 1902 metais, dar jo studijų Leipcige metu. Nuo tada mintis apie Peterburgą vis iš naujo suskamba, nors Čiurlionis į Peterburgą nuvyksta tik 1908 metų rudenį. Šiame koncerte skambės visi labiausiai laiką aplenkę Čiurlionio kūriniai – serijiniai preliudai ir variacijos (SEFAA ESEC ir BESACAS), Peizažų ciklas “Marios”, padidintomis ir sumažintomis dermėmis, harmoniniais kompleksais grįsti kūriniai bei didžioji fuga b-moll.
  • 2010 lapkričio 23, 17:30. Kaune Nacionaliniame M.K.Čiurlionio muziejuje penktasis ciklo “Visi M.K.Čiurlionio kūriniai fortepijonui” koncertas. Tai jau paskutinis ciklo vakaras, skirtas Peterburgui, kur sukurti paskutinieji Čiurlionio kūriniai. Mintis apie vykimą į peterburgą pirmą kartą Čiurlionio laiškuose praskamba 1902 metais, dar jo studijų Leipcige metu. Nuo tada mintis apie Peterburgą vis iš naujo suskamba, nors Čiurlionis į Peterburgą nuvyksta tik 1908 metų rudenį. Šiame koncerte skambės visi labiausiai laiką aplenkę Čiurlionio kūriniai – serijiniai preliudai ir variacijos (SEFAA ESEC ir BESACAS), Peizažų ciklas “Marios”, padidintomis ir sumažintomis dermėmis, harmoniniais kompleksais grįsti kūriniai bei didžioji fuga b-moll.
  • 2010 spalio 27, 17:30. Vilniuje, rašytojų klube  ketvirtasis ciklo “Visi M.K.Čiurlionio kūriniai fortepijonui” koncertas. Skambinsiu Čiurlionio polifoninius kūrinius – kanonus ir fugas. Kadangi iki šiol beveik neliečiua šių studijų metais Varšuvoje ir Leipcige daugiausiai studijų tikslais parašytų kūrinių, man pačiam tai visiškai naujai atrasta žemė. Kas juose žavi – tai jaunojo kompozitoriaus-studento visapusiškas įsitraukimas į net mažiausią užduotį, visur mėginimas kurti charakteringą liniją. Varšuvoje gimusios fugos mane pavergė savo vidine energija ir polėkiu, oLeipcigo fugų jau nalabai ir tinka vadinti studijų kūriniais – tai brandūs, pilnai išbaigti polifoniniai kūriniai, savo kontrapunktine technika nenusileidžintys nei vienam dvidešimto amžiaus polifonistui.
  • 2010 spalio 26, 17:30. Kaune Nacionaliniame M.K.Čiurlionio muziejuje ketvirtasis ciklo “Visi M.K.Čiurlionio kūriniai fortepijonui” koncertas. Skambinsiu Čiurlionio polifoninius kūrinius – kanonus ir fugas. Kadangi iki šiol beveik neliečiua šių studijų metais Varšuvoje ir Leipcige daugiausiai studijų tikslais parašytų kūrinių, man pačiam tai visiškai naujai atrasta žemė. Kas juose žavi – tai jaunojo kompozitoriaus-studento visapusiškas įsitraukimas į net mažiausią užduotį, visur mėginimas kurti charakteringą liniją. Varšuvoje gimusios fugos mane pavergė savo vidine energija ir polėkiu, oLeipcigo fugų jau nalabai ir tinka vadinti studijų kūriniais – tai brandūs, pilnai išbaigti polifoniniai kūriniai, savo kontrapunktine technika nenusileidžintys nei vienam dvidešimto amžiaus polifonistui.
  • 2010 spalio 12, 18:00. Kauno menininkų namuose M.K.Čiurlionio 135-osioms mentinėms skirtas Kauno Čiurlionio draugijos vakaras. Jame atliksiu programą “Keli štrichai kūrėjo portretui”. Čia nebus kalbama apie naująjį prof. V. Landsbergio identifikuotą Čiurlionio autoportretą, o skambinsiu mažai žinomus Čiurlionio kūrinius, kurie praplečia mūsų supratimą apie jį kaip apie kūrėją ir žmogų.
  • 2010 rugsėjo 22, 18:00. Klaipėdos koncertų salėje, festivalio Permainų muzika rėmuose, Čiurlionio kūrinių koncertas, kurį pavadinau Čiurlionis. Transcendentinė meditacija. Programoje skambės Čiurlionio kūriniai nuo pačių pirmųjų preliudėlių (paties MKČ pažymėtų savo kompozicijų sąsiuvinyje op.1) iki paskutiniosios fugos, pabaigtos 1909 lapkričio mėnesį – išgirsite visas Čiurlionio muzikos “permainas”.
  • 2010 rugsėjo 21, 17:30 val. Vilniuje, rašytojų klube  trečiasis ciklo “Visi M.K.Čiurlionio kūriniai fortepijonui” koncertas. Atliksiu visus Varšuvoje sukurtus Čiurlionio kūrinius fortepijonui. Koncertas dviejų dalių. Pirmojoje – akademiniai kūriniai (Sonata F-dur, Variacijos D-dur) ir charakterinės miniatiūros (Noktiurnas, Humoreskos, Muzikiniai momentai, Dedikacijos, Preliudai…), o antrojoje – šokiai (mazurkos, valsai, polkos, polonezai, maršai…). Nors gal sustatysiu programą ir kitaip – vis suku galvą, ir negaliu apsispręsti, kaip geriau pasielgti.
  • 2010 rugsėjo 9, 17:30 val. Kaune Nacionaliniame M.K.Čiurlionio muziejuje trečiasis ciklo “Visi M.K.Čiurlionio kūriniai fortepijonui” koncertas. Atliksiu visus Varšuvoje sukurtus Čiurlionio kūrinius fortepijonui. Koncertas dviejų dalių. Pirmojoje – akademiniai kūriniai (Sonata F-dur, Variacijos D-dur) ir charakterinės miniatiūros (Noktiurnas, Humoreskos, Muzikiniai momentai, Dedikacijos, Preliudai…), o antrojoje – šokiai (mazurkos, valsai, polkos, polonezai, maršai…). Nors gal sustatysiu programą ir kitaip – vis suku galvą, ir negaliu apsispręsti, kaip geriau pasielgti.
  • 2010 rugpjūčio 26, 21 val. Vilniuje, Pranciškonų vienuolyno kieme, piano.lt  (įėjimas iš Kėdainių gatvės), kartu su Nepkusniaisias įgarsinsime Charlie Chaplino kino šedevrą “Mažylis”. Įėjimas -laisvas. Muzika sukurta paties Charlie Chaplino, mūsų pačių iššifruota ir pritaikytą mūsų ansambliui.
  • 2010 rugpjūčio 25, 20 val. Druskininkai, memorialinis M.K.Čiurlionio muziejus 45 koncertinės vasaros pabaigos koncertas. Čiurlionio kūrinių koncertas, programą pavadinau “Varšuvos dienoraštis”. Skambinsiu studijų metų Varšuvoje sukurtus kūrinius. Skambės variacijos D-dur, vienas pirmųjų Čiurlionio kūrinių, taip pat vienas stambiausių (apie 16 minučių) ir atviriausiai virtuoziškas – Čiurlionis buvo ką tiktai perėjęs iš fortpeijono į kompozicijos programą, tai čia jo pianizmas dar labai akivaizdžiai šviečia. Taip pat programoje patys pirmieji preliudai, sukurti dar prieš pradedant kompoziticijos studijas pas Noskovskį, bei pluoštas šokių, kuriuos veikiausiai, grodavo vakarodamas su Varšuvos bičiuliais – mazurkos, polonezia, valsai. Kai kurie šokiai dedikuoti draugams, o vienas – gal net ir žaismingas autošaržas.
  • 2010 birželio 28-liepos 9 dienomis Neringoje. Šeštasis “Nepaklusniųjų žemės” festivalis. Kasdieną po koncertą su įvairiomis programomis. Tiksli programa yra impetus musicus svetainėje.
  • 2010 kovo 23-24, abu kartus 17 val. Vilniuje Nacionalinėje dailės galerijoje ir Kaune M.K.Čiurlionio muziejuje įvyks Vokietijoje įrašytų ir Celestial Harmonies išleistų kompaktinių plokštelių rinkinį visi MKČ kūriniai fortepijonui. Tai pirmas visų Čiurlionio kūrinių fortepijonui įrašas. Sumanė jį prodiuseris E. Rahn, pradėjo įrašinėti puikus vokiečių pianistas Nikolaus Lahusen. Deja, 2005 metais Nikolaus mirė, todėl pabaigti ciklą teko man. Viso įrašytos 5 kompaktinės plokštelės – viso apie 6 valandas muzikos.
  • 2010 kovo mėnuo 10-16 dienos. Koncertinė kelionė į Lenkiją. Koncertai Varšuvoje karalių rūmuose kovo 10, Krokuvos muzikos akademijos salėje kovo 11, Poznanės Kultūros centre kovo 12, Bydgoszcz kovo 14 ir Torunėje kovo 16. Pirmoje koncerto dalyje grosime keturiomis rankomis Mendelssohno Vasarvidžio nakties sapną, Chopino Variacijas fortepijonui 4 rankomis, Debussy “Antikinius epigrafus”, Andante iš Čiurlionio styginių kvarteto, o antroje dalyje – “Čiurlionio pasaulis”. Jo tekstus lenkiškai skaitys Jovita Titkaitė – mano buvusi studentė ir puikus žmogus.
  • 2010 vasario 12. Armenija, Jerevanas, Komitas konservatorijos salėje grojome, skaitėme, rodėme “Čiurlionio pasaulį”. tai programa, kurią dažnai su mano žmona pianiste Sonata atliekame įvairiose pasaulio šalyse. Čia jungiame Čiurlionio dailę, muziką ir jo žodžio kūrybą į vieną visumą, bandydami atskleisti jo dvasios pasaulį. Kartais visai gerai pasiseka.
  • 2009 gruodžio pabaigoje. Klaipėdoje ir Vilniuje su Klaipėdos kameriniu orkestru, Klaipėdos Lėlės teatro aktoriais ir režisiere, diriguojant Mindaugui Piečaičiui, atlikome keturis Saint-Saens “Žvėrių karnavalo” koncertus. Vaikams ir suaugusiems.       Šio kūrinio niekada nevertinau kaip verto atlikti – atrodė pigus kičas su visomis gulbėmis ir asilais… Bet, pažinus partitūrą iš arčiau, pajutau Saint-Saensui didelę pagarbą už jo sugebėjimą taip tiksliai ir lakoniškai charakterizuoti, neperspausti, nepervaidinti, nejuokauti perilgai, o be viso to – padaryti tai grakščiai ir elegantiškai. Puikus kūrinėlis!… bet reikia jį groti ne save eksponuojant, o muziką – tada veikia gerai.
  • 2009 lapkričio 29, 18:00. Šiaulių filharmonijos salė. Fortepijoninių duetų koncertas, skirtas Noros Novik atminimui. Su Sonata grosime J.S. Bacho koncertą dviems klavyrams (taip Bacho laikais bendrai vadinti visi kartu  klavišiniai styginiai instrumenai) C-dur, BWV 1062.

Apie koncerto priežastį. Nora Novik kartu su Raffi Kharajanyanu sudarė RIGA PIANO DUO. Galima sakyti, kad pusę amžiaus šie du puikūs pianistai kūrė Latvijos, o taip pat stipriai įtakojo Estijos ir Lietuvos fortepijoninio dueto tradiciją. Lakpričio 29 dieną buvo numatytas jų solinis pasirodymas Šiauliuose, o kitą dieną – atviros meistriškumo pamokos. Deja, dabar tai bus jau Noros atminimo koncertas, kuriame gros trys Lietuvos duetai, bei Raffi Kharajanyano studentai.

Apie pasirinktą kūrinį. J.S. Bacho koncertas dviem klavyrams C-dur BWV 1062 – tai vienintelis kompozitoriaus tokio žanro kūrinys. Taip pat egzistuoja ir paties J.S. Bacho kūrinio versija su styginių orkestru, kurią mes, beje, rengiamės groti su J.Naujalio muzikos mokyklos orkestru Kaune ir Vilniuje gruodžio mėnesį.

  • 2009 gruodžio 5, 17:00. Kauno filharmonijos salė. Koncertas su J. Naujalio muzikos mokyklos orkestru, dirigentas Jonas Janulevičius. Programoje: J.S.Bach Koncertas dviems klavyrams c-moll BWV 1061, J.S.Bach Koncertas dviems klavyram sC-dur BWV 1062, ir F. Mendelssohn Bartholdy Koncertas dviems fortpeijonams ir simfoniniam orkestrui E-dur.